Obecnie zabiegi medycyny estetycznej, to zabiegi cieszące się dużą popularnością. Należy jednak pamiętać, że zabiegi te nie są tym samym co zabiegi kosmetyczne. Zabiegi medycyny estetycznej są dużo bardziej inwazyjne i skomplikowane. Wymagają wiedzy lekarza, ale również wiedzy o stanie zdrowia pacjenta. Niezbędne jest wykonanie szeregu badań. Ponieważ popełnione błędy podczas zabiegu, mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia.

Zabiegi medycyny estetycznej — czy warto je wykonywać?

Wraz z popularnością zabiegów medycyny estetycznej. Wzrosła liczna gabinetów i salonów kosmetycznych. Co zwiększa ryzyko natrafienia na usługi nieprofesjonalne. Należy więc zachować dużą ostrożność. Szczególnie jeśli chcemy wykonać zabieg inwazyjny jak np. powiększenie biustu. Warto również sprawdzić doświadczenie lekarza, który w danej klinice pracuje. Zabiegi medycyny estetycznej są bezpieczne i skuteczne. Jednak tylko wtedy, kiedy są wykonywane przez specjalistów w danej dziedzinie.

W wielu przypadkach zabiegi medycyny estetycznej poprawiają komfort życia. Medycyna estetyczna daje możliwość niwelowania niedoskonałości takich jak:

  • powiększenie lub zmniejszenie biustu
  • usuwanie blizn i rozstępów
  • usuwanie tatuaży

Również możliwe są zabiegi odmładzające i poprawiające wygląd z użyciem laserów. Przed przystąpieniem do zabiegu, ważna jest wstępna konsultacja lekarska. I zastosowanie do wytycznych, jakie zostaną nam zalecone.

Dostępne są zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn, oraz kobiet.

Zabiegi medycyny estetycznej a cena

Jednym z kryteriów, jakim kierują się pacjenci. Decydujący się na zabieg, jest cena. To kryterium jest dość niebezpieczne. Z uwagi na fakt, że osoby nieposiadające odpowiednich kompetencji, często obniżają koszty. By dotrzeć i zdobyć pacjenta. Jeśli gabinet medycyny estetycznej, oferuje nam zabieg w zaniżonej cenie niż przeciętnej rynkowej. Powinno to nas zastanowić. Na cenę zabiegu ma wpływ koszt i jakość używanych preparatów. Należy również pamiętać, że po wykonaniu zabiegu lekarz ma obowiązek wydać pacjentowi fakturę lub paragon fiskalny. Powinien również poinformować o zastosowanych preparatach, użytej ich ilości. Również omówić postępowanie po zabiegowe. Bardzo ważne jest również udostępnienie telefonu kontaktowego na wypadek potrzebowania pomocy.