Każdy maluszek lubi kolorowe wzorki oraz rysunki, które przyciągają jego uwagę, dlatego też zabawki dla dzieci mają zawsze ciekawy i barwny wygląd. Lecz nie tyczy to się wyłącznie przytulanek i przedmiotów do zabawy, ale również innych akcesoriów potrzebnych maluchom. Zalicza się do nich wszelkiego rodzaje koce typu https://ewox.pl/160-koc-narzuta-150×200, które osłaniają dziecko przed zimnem oraz towarzyszą mu w wielu sytuacjach, nie tylko w trakcie snu. Dziecięce kocyki typu https://ewox.pl/159-kocyk-75×100 przydają się podczas samochodowych podróży, w wypadku gdy dziecko nie może zasnąć, podaje mu się jego ulubiony koc, który pomaga mu zapaść w sen. Kocyki potrafią uspokoić niemal każdego maluszka, zwłaszcza jeśli jest on już do niego przyzwyczajony i nie może się z nim rozstać. Kolorowy koc może być równie wspaniałym przyjacielem, co pluszowy miś – tego faktu nie wolno nigdy lekceważyć.

Dla każdego coś miłego

Kocyki dla dzieci produkowane są w wielu kolorach oraz wzorkach, niektóre mają motyw zwierzątek, inne kwiatów a jeszcze następne zwykłych kropek. Koce mogą być wykonane w stonowanych i spokojnych odcieniach lub przyciągać wzrok swoim różnobarwnym wyglądem. Kocyki są zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców, nie należy ograniczać się do wyboru poprzez stereotypowy tok myślenia – samochodziki oraz samoloty mogą również podobać się dziewczynom. Tak samo chłopczykowi można kupić kocyk w odcieniu różu lub z kwiatowym motywem, zakup takiego koca w żadnym wypadku nie jest niczym złym. 

Najtrafniejszy wybór

Przy zakupie kocyka, warto pamiętać, że będzie on wyłącznie dla dziecka, dlatego też należy wybrać coś, co by mu się spodobało. Oczywiście nie jest to łatwe zadanie, gdyż maluch nie potrafi określać swoich potrzeb, musi zrobić to za niego rodzic. Jeśli dziecko ma już kilka miesięcy, warto zwrócić uwagę na to czy interesuje go określony kolor lub wzorek, a może ma już swoje ulubione zwierzątko? Jeśli tak, wybór nie może okazać się zbyt trudny. Zaś gdy rodzice dopiero spodziewają się dziecka lub ma on zaledwie kilka dni, lepiej wybrać kocyk pasujący do jego innych akcesoriów, takich jak kolor butelki od mleka, rysunki na ubrankach lub motywy pasujące do pościeli maluszka.