Dziś na rynku dominują mieszkania o dość małych metrażach. Nieruchomości są bardzo drogie, dlatego wiele osób decyduje się na ich zakup, z zamiarem funkcjonalnego ich wykorzystania. W takim mieszkaniu oczywiście największym problemem jest mała przestrzeń. Gdy się ją urządzi, czasem może wydawać się ona wręcz klaustrofobiczna. Jak zaradzić temu problemowi?

Aby optycznie powiększyć mieszkanie, warto korzystać przede wszystkim z jasnych barw, a najlepiej z bieli. Oczywiście ściany w jasnych kolorach dość szybko się brudzą, dlatego dobrym rozwiązaniem jest kupowania farb zmywalnych bądź też tapet z możliwością ich przetarcia. To zaoszczędzi stresu związanego z zabrudzeniami widocznymi na ścianach, które prędzej czy później się pojawią.

Dość ważną kwestią jest także wybieranie jasnych mebli. W małych mieszkaniach naprawdę bardzo dobrze sprawdzają się meble w stylu skandynawskim. Są one dość minimalistyczne, dlatego też nie zabierają zbyt dużo miejsca, w wyposażona w nie przestrzeń jest bardzo przestronna.

W małym mieszkaniu ważne jest także rozsądne korzystanie z miejsca. Obecnie w większości przypadków mieszkania posiadają salon połączony z aneksem kuchennym. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ wtedy otrzymujemy jeden bardzo duży pokój, niejako nieograniczoną niczym przestrzeń. W takim aneksie kuchennym warto posłużyć się wyspą kuchenną z ażurowym tyłem, wyprowadzonym na salon. To sprawi, iż znajdziemy mnóstwo dodatkowego miejsca, chociażby na akcesoria kuchenne, ale duża i ciężka wyspa zostanie odciążona przez ażurową konstrukcję.

Jeśli jednak chcemy by nasza przestrzeń była naprawdę bardzo dobrze rozplanowana i przede wszystkim przemyślana, powinniśmy przede wszystkim pomyśleć o zatrudnieniu projektanta wnętrz. Najprościej takiego specjalistę znaleźć pod hasłem Projektant wnętrz Warszawa. Ten zna się na trendach, ma wyobraźnię przestrzenną, potrafi z małego mieszkania zrobić naprawdę funkcjonalną przestrzeń. My natomiast jako laicy, czasem możemy nie do końca radzić sobie z tym zadaniem, szczególnie planując aranżację łazienki czy małej sypialni.

Doczytaj:

http://www.buwim.edu.pl/architekt-wnetrz-jakie-studia/