Zabiegi medycyny estetycznej — czy warto je wykonywać?

1
1133

Obecnie zabiegi medycyny estetycznej, to zabiegi cieszące się dużą popularnością. Należy jednak pamiętać, że zabiegi te nie są tym samym co zabiegi kosmetyczne. Zabiegi medycyny estetycznej są dużo bardziej inwazyjne i skomplikowane. Wymagają wiedzy lekarza, ale również wiedzy o stanie zdrowia pacjenta. Niezbędne jest wykonanie szeregu badań. Ponieważ popełnione błędy podczas zabiegu, mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia.

Zabiegi medycyny estetycznej — czy warto je wykonywać?

Wraz z popularnością zabiegów medycyny estetycznej. Wzrosła liczna gabinetów i salonów kosmetycznych. Co zwiększa ryzyko natrafienia na usługi nieprofesjonalne. Należy więc zachować dużą ostrożność. Szczególnie jeśli chcemy wykonać zabieg inwazyjny jak np. powiększenie biustu. Warto również sprawdzić doświadczenie lekarza, który w danej klinice pracuje. Zabiegi medycyny estetycznej są bezpieczne i skuteczne. Jednak tylko wtedy, kiedy są wykonywane przez specjalistów w danej dziedzinie.

W wielu przypadkach zabiegi medycyny estetycznej poprawiają komfort życia. Medycyna estetyczna daje możliwość niwelowania niedoskonałości takich jak:

  • powiększenie lub zmniejszenie biustu
  • usuwanie blizn i rozstępów
  • usuwanie tatuaży

Również możliwe są zabiegi odmładzające i poprawiające wygląd z użyciem laserów. Przed przystąpieniem do zabiegu, ważna jest wstępna konsultacja lekarska. I zastosowanie do wytycznych, jakie zostaną nam zalecone.

Dostępne są zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn, oraz kobiet.

Zabiegi medycyny estetycznej a cena

Jednym z kryteriów, jakim kierują się pacjenci. Decydujący się na zabieg, jest cena. To kryterium jest dość niebezpieczne. Z uwagi na fakt, że osoby nieposiadające odpowiednich kompetencji, często obniżają koszty. By dotrzeć i zdobyć pacjenta. Jeśli gabinet medycyny estetycznej, oferuje nam zabieg w zaniżonej cenie niż przeciętnej rynkowej. Powinno to nas zastanowić. Na cenę zabiegu ma wpływ koszt i jakość używanych preparatów. Należy również pamiętać, że po wykonaniu zabiegu lekarz ma obowiązek wydać pacjentowi fakturę lub paragon fiskalny. Powinien również poinformować o zastosowanych preparatach, użytej ich ilości. Również omówić postępowanie po zabiegowe. Bardzo ważne jest również udostępnienie telefonu kontaktowego na wypadek potrzebowania pomocy.

1 KOMENTARZ

  1. I tak i nie. To jednak to sprawa indywidualna. Nie da się ukryć, że gabinetów medycyny estetycznej jest dużo. Na kbarth.pl są produkty do przedłużania rzęs, które wykonuje się w gabinetach kosmetycznych. A taki zabieg jest jednym z popularniejszych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here