Pływanie to znakomity sposób na utrzymanie  całego ciała w dobrej formie. Pomaga zbudować kondycję, hartuje organizm, wzmacnia mięśnie, rozluźnia i redukuje stres. Ilość zalet jest znacznie większa, tym bardziej że zabawy w wodzie są też bardzo przyjemne – uwielbiają je dorośli i dzieci. Przed wskoczeniem do basenu lub wyruszeniem nad wodę, należy jednak pamiętać o bezpieczeństwie. A mogą je zagwarantować tylko lekcje w szkole pływania.

Lekcje dla dzieci – lepszy rozwój fizyczny i poznawczy

Zapisanie dzieci na lekcje pływania zazwyczaj wiąże się z chęcią zapewnienia najmłodszym bezpieczeństwa. W trakcie takich zajęć pociechy zapoznają się z wodą i niebezpieczeństwami, jakie niesie, a także uczą różnych technik pływania oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Po ukończeniu takiego kursu, malec bez problemu poradzi sobie w wodzie oraz będzie potrafił czerpać prawdziwą radość z kąpieli w basenie, morzu czy jeziorze. Istnieje jednak jeszcze więcej zalet uczęszczania dzieci do szkoły pływania. Jakich?

  • nauka dyscypliny i systematyczności
  • rozwój fizyczny
  • rozwój poznawczy
  • znakomita zabawa i sposób na spędzenie czasu wolnego.

Na takie lekcje można zapisywać już dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Tak naprawdę – im szybciej, tym lepiej.

Szkoła dla dorosłych – pokonać strach, poprawić zdrowie

Osoby dorosłe również mogą skorzystać z zajęć w szkole pływania. Jest to doskonały sposób na podszkolenie swoich umiejętności, a także pokonanie strachu przed głęboką wodą. Wielu dorosłych, którzy nie nauczyli się pływać w dzieciństwie, obawiają się wypoczynku nad wodą i rezygnują z bywania w pływalniach. U części z nich przeradza się to w paniczny strach przed pływaniem. Całe szczęście, można go pokonać w dowolnym momencie, decydując się na profesjonalne lekcje pływania. Pod okiem instruktora, w bezpiecznych warunkach, łatwiej przełamać swoje lęki. A może się nawet okazać, że strach przerodzi się w prawdziwą pasję. Korzyści z nauki pływania jest naprawdę wiele, a na ich czele znajduje się troska o zdrowie. Umiejętność poprawnego poruszania się w wodzie jest istotna także ze względów bezpieczeństwa i to nie tylko własnego – na kursie każdy dowiaduje się m.in. jak pomóc tonącej osobie. 

Aktywność fizyczna w każdym wieku, bez ryzyka kontuzji

Pływać można w każdym wieku, tym bardziej że jest to sport zalecany również w trakcie dochodzenia do siebie po urazach i kontuzjach. Szkoły pływania są zaś otwarte na wszystkich chętnych, bez względu na wiek. Coraz chętniej z takich lekcji korzystają seniorzy. Dlaczego?

  • pływanie zwiększa odporność
  • nie obciążą stawów, jest bezpieczne dla osób cierpiących na astmę i artretyzm
  • pomaga obniżyć ciśnienie krwi
  • wzmacnia serce i płuca.

Dla seniorów jest to także możliwość zmierzenia się z czymś zupełnie nowym, szczególnie dla tych, którzy nie potrafią pływać. Szkoła pływania pomoże nie tylko nadrobić zaległości z przeszłości, ale będzie początkiem wielkiej i pięknej przygody.

Może cię zainteresować: http://www.biennalelodz.pl/