W okresie zimowym trudno czasem sobie wyobrazić wyjście na zewnątrz bez odpowiedniego okrycia głowy. Czapki damskie nie tylko gwarantują nam komfort cieplny, ale również są estetycznym uzupełnieniem stylizacji. Warto zatem patrzeć na nie z kilku perspektyw. Czapka musi być ciepła i solidnie wykonana, ale powinna nam się również podobać pod względem wizualnym. Na jaką czapkę warto zatem się zdecydować? I jakie modele będą popularne tej zimy?

Czapki jesienno-zimowe

Oczywiście nie zawsze zima jest mroźna i czasem nie musimy od razu stawiać na najbardziej zaawansowane rozwiązania. W przypadku ciepłych zim, dobrym rozwiązaniem będą bez wątpienia czapki typowo sportowe. Są one zdecydowanie cieńsze niż te zimowe, ale mogą być równie ciepłe. Pasują one zarówno do typowo zimowych stylizacji, ale również i do tych bardziej jesiennych. Jak wyglądają? Zazwyczaj są krótkie i mają wywijany przód. Na froncie może być jakieś logo, naszywka lub też mogą nie posiadać one żadnych dodatkowych ozdobników. Są tworzone w różnych kolorach. Ostatnimi czasy popularne są neonowe, ale można dostać również te w bardziej stonowanych barwach – czerni oraz odcieniach szarości. Czapki te dobrze komponują się przede wszystkim z luźnymi sportowymi kurtkami, ale dobrze będą wyglądać również w połączeniu z klasycznym płaszczem.

Oczywiście zimą może sprawdzić się również czapka beanie. Może być ona wykonana z cieńszych, jak i zdecydowanie grubszych materiałów. Ma luźniejszy i dłuższy tył, jest zazwyczaj prosta i nie posiada żadnych dodatkowych ozdobników. Zazwyczaj dobrze sprawdza się jednak przede wszystkim wtedy, gdy zima jest cieplejsza. Można nosić ją również jesienią oraz wczesną wiosną.

Czapka z pomponem – dlaczego to ponadczasowa klasyka?

Większość kobiet jednak zimą inwestuję w czapkę z pomponem. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że dobrze ona wygląda. Mogą nosić ją osoby w różnym wieku. Pasuje ona nie tylko do dzieci, ale również i do nieco starszych kobiet. Można nawet powiedzieć, że jej noszenie zdecydowanie odmładza.

Czapki tego typu są zazwyczaj bardzo grube i wykonane z porządnej jakości materiałów. W czapce tej powinien znajdować się, chociaż pewien proces wełny, abyśmy mieli pewność, że zagwarantuje nam ona ciepło w najmroźniejsze dni. Czapki z pomponem dobrze wyglądają w zestawieniu z różnymi kurtkami czy też klasycznymi płaszczami. Oczywiście warto, aby kupować zarówno czapkę jak i szalik, jako elementy pasujące do zimowych stylizacji. Wówczas będą one nie tylko dla nas zabezpieczeniem przed zimnem, ale również będą  podkreślać naszą urodę.